Zobacz zestawienie i poznaj moją opinie na temat, które Kolumny Tonsil wyróżniają się najlepiej. Jest to tylko i wyłącznie moja opinia na bazie moich doświadczeń. Należy pamiętać, że ludzie mają różne gusta.

Kolumny Tonsil Unitra – ZGC 50-8-44

Top 5 kolumn Tonsil otwiera ZGC 50-8-44, konstrukcja trójdrożna oparta na bazie przetworników: GDWK 9/80/1, GDM 10/60 i GDN 20/40. Cechują bardzo dobrym brzmieniem, zastosowany przetwornik wysokotonowy posiada bardzo dobre pasmo przenoszenia. Nie jest męczący dla uszu, jak w przypadku głośnika tubowego GDWT produkcji Tonsil. GDM 10/60 stosowany w wielu modelach ma bardzo dobrą przestrzeń muzyczną. GDN 20/40 wydobywa się dobry, przyjemny dla ucha bas, nie dudniący ani pudełkowy. Nie potrafi zejść nisko z powodu zamkniętej obudowy zastosowanej w tym zestawie stereo.

Mildton 80 ZGB 80-8-693

Kolumny oparte na trzech głośnikach, posiadające tunele bass reflex, dzięki czemu bass wypływający z GDN 25/60/1 jest bardziej rozległy i donośny. GDM 12/60/4 jest odpowiednio stonowany, nie można nic zarzucić, jeśli chodzi o przenoszenie pasma średniego w tych kolumnach. GDWK 9/80/6 pasmo przenoszenia na odpowiednim poziomie, stonowane nie męczące, można słuchać wiele godzin. Przeznaczenie kolumn do wszelkiej muzyki elektronicznej typu hands up, techno, trance, electro, itp.

Perfect 150 ZGC 100-8-515

Następne kolumny oparte na trzech głośnikach. Zastosowane przetworniki to wysokotonowy poliamidowy 8/13/120, brzmiący ostro, bardzo podobne brzmienie do głośnika tubowego montowane w serii Altus. Nadaje się do rocka, metalu czy punku, dobrze słychać gitarę jak i wokal. GDMK 11/60, koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas kupna na sprawność tego głośnika. Może się okazać, że średnie tony mogą być wycofane od reszty brzmienia, niestety nie ma produkowanego do tego głośnika wkładu. GDN 20/60/15 rzadko występuję w kolumnach Tonsil, poprawnie przenosi brzmienie.

Kolumny Tonsil Unitra – ZG-25C

Konstrukcja dwudrożna, mała moc zestawu, potrafi ładnie zagrać przy jazzie i muzyce klasycznej zestaw przeznaczony do cichego słuchania. Zastosowano dwa niskotonowe GDN 16/12 oraz GDWK 9/40, wysokotonowy może być dla niektórych osób za cichy.

ZG30-C115/114

Zestaw dwudrożny oparty na GDWK 9/80, cechuję go stonowane brzmienie jak i szerokie pasmo przenoszenia. GDN 20/30 z głębokim koszem, nie otrzyma się membrany, jednak zawieszenie jest dostępny od ręki. Posiada bardzo dobry wykop jednak zaczyna przenosić dopiero od 70Hz.

Przestawione przeze mnie top 5 kolumn Tonsil pomoże w dobrze odpowiedniego zestawu dla nas samych. Jak widzisz, nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka, ponieważ każda z serii kolumn stworzona jest do konkretnego celu.

Kategorie: TONSIL