W nawiązaniu do poprzednich moich artykułów opisałem metody wymiany zawieszenia górnego w głośnikach, gdzie używałem klej do głośników. Wymieniłem rodzaj kleju jako wikol do drewna. Stosuję się go do połączeń elementów z drewna, może być używany do klejenia resorów dolnych. Cofając się wstecz, wiele użytkowników polecało ten klej, nie jest jednak idealnym pomysłem do klejenia zawieszeń górnych. Kiedy zaczynałem przygodę z regeneracją, wydawało mi się, że ten klej jest idealny. Dziś już wiem, że się myliłem. Nie jest zły, na pewno lepiej się sprawdza jak kleje na bazie cyjanopanu typu kropelka. Połączenie takiego kleju jest za sztywne i nie będzie to dobrze funkcjonowało.

Prawidłowym klejem do połączeń zawieszenia górnego z membraną i koszem jest klej introligatorski. Taki klej stosuję fabryka Tonsil, jak i wiele producentów. Przeznaczone jest do połączeń membrana z papieru i zawieszeń górnych piankowych. Prawidłowe brzmienia głośnika jest wyznacznikiem dobrze wykonanej roboty. Nie bójmy się zatem podejmować naprawy głośników.

Kliknij TUTAJ, by kupić klej introligatorski.

Kleje polimerowe są dobrane do połączeń zawieszeń z pianki z celulozowej membrany. Jakość dźwięku takiego zestawu jest bardzo dobra. Niskie tony brzmią odpowiednio donośnie i naturalnie. Wychył całego układu drgającego jest dość spory i przy odpowiednio dobranej pojemności obudowy. Odpowiednim dobraniu głośników do samej obudowy, takie zestawy brzmią bardzo naturalnie. To jest moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. Jestem tego świadomy, gdyż każdy z nas ma unikalny słuch, czytając ten artykuł ,nie musisz się koniecznie ze mną zgadzać. Chętnie poczytam konstruktywne komentarze.

Klej do głośników – Dlaczego nie używać butaprenu?

Kleje butapren uszkadzają powierzchnię łączącą kosz głośnika z zawieszeniem. Składniki stosowane do produkcji tego kleju reaguję z pianką zawieszenia górnego. Po jakimś czasie, takie zawieszenie potraktowane butaprenem ulega stwardnieniu. Taki głośnik zupełnie zmienia swoje parametry pracy. Szybciej starzeje się zawieszenie i musimy podjąć na nowo regenerację. Nie używamy butaprenu do połączeń pianki zawieszenia górnego i membrany.

Gdzie stosujemy butapren?

Butapren stosujemy do połączeń zawieszeń gumowych, poliuretanowej membrany. Musimy jednak pamiętać o stosowaniu dobrej jakości kleju. W markecie budowlanym nie kupujemy najtańszego kleju, lepiej dołożyć trochę więcej i kupić klej lepszej jakości. Dobrym producentem klei jest firma pattex, znacznie droższe są ich kleje, jednak jakościowo jest bardzo dobrze. Sam polecam i stosuję od nich produkty. Nie jest to żadna reklama, a sprawdzona przez mnie marka. Ucząc się naprawy musiałem przetestować wiele różnych klei z szeregu dostępnych na rynku firm.

Gdzie kupię klej introligatorski?

Klej introligatorski kupisz klikając TUTAJ.

Kategorie: GŁOŚNIKI