W swojej wieloletniej karierze przy sprzedaży różnego sprzętu audio, spotkałem się z problemem jak zapakować paczkę, by prawidłowo był zabezpieczony amplituner, wzmacniacz czy całej wieża stereo. Poniżej przedstawię parę sposobów, jak szybko i za darmo można pozyskać materiały do wypełnienia przesyłek. Każdy ma swoje pomysły na pakowanie przesyłek. Moje sposoby są darmowe, jedynie wymagające czasu aby je pozyskać. Każdy w domu ma butelki typu pet, poniżej przedstawiłem jak można je wykorzystać.

Skąd pozyskać kartony?

Kartony do pakowania pozyskuję z wszelkich sklepów spożywczych, wystarczy podejść i zapytać się miłych Pań ekspedientek. Bez problemu takie rzeczy powinny wydać. W większych miastach nie ma problemu z pozyskaniem takich rzeczy. Gdy w jednym sklepie nie uda nam się pozyskać kartonów i folii, idziemy do innego sklepu. Nasze miejsce zamieszkania to wieś, udajemy się również do sklepu spożywczego. Sam mieszkam na wsi i w lokalnym sklepie zawsze przed wejściem do sklepu jest pełno opakowań z produktów spożywczych. Nie trzeba pytać się obsługi, wystarczy zabrać i spokojnie odejść do samochodu.

Jak zapakować wzmacniacz i inne urządzenia audio?

Na sam spód kartonu w jakim pojedzie do sprzedającego nasze sprzedane urządzenie audio, kładziemy trzy lub cztery warstwy kartonu. Dobrym wypełniaczem są opakowania po jogurtach, taki karton jest twardszy niż sama folia. Zanim włożymy urządzenie do kartonu, warto jeszcze włożyć wcześniej opisane trzy lub cztery sztuki opakowań po jogurtach. Dobrym zamiennikiem opakowań jest folia po wszelkich napojach, praktycznie wszystko jest pakowane w folię przy transporcie od producenta do hurtowni. Kolejnym dobrym pomysłem na wypełnienie pustej przestrzeni w kartonie jest włożenie pustych plastikowych butelek typu pet. W każdy domu znajdzie się wiele takich butelek, jest to darmowy sposób na pozyskanie wypełnienia do przesyłki.

Jak zapakować paczkę z kolumnami?

Kolumny głośnikowe muszą być najpierw owinięte kartonem z pudełek, następnie należy zbudować stelaż dookoła kolumn, góry jak i dołu z styropianu o grubości minimum 4 cm. Koszta wzrosną, ale jest oszczędność przy ewentualnych uszkodzeniach kolumn podczas transportu przez przewoźnika. Warto zrobić szczegółową dokumentację fotograficzną kolejnych etapów pakowania. Mamy potwierdzenie do ewentualnego sporu podczas reklamacji z przewoźnikiem. Mamy większą szansę przy uznaniu reklamacji. Kiedy opakowanie budzi nasze podejrzenia, jest uszkodzone, rozerwane i mocno zgniecione. Prosimy przewoźnika o spisania protokołu uszkodzeń przesyłki. Przewoźnik ma obowiązek wożenia ze sobą takiego protokołu i nie może nam odmówić tej czynności. Reklamując przesyłkę mamy potwierdzenie w postaci protokołu i naszych zdjęć, jakie wykonaliśmy podczas przygotowanie rzeczy do transportu.

Kategorie: TECHNIKALIA

2 Komentarze

Aleksander Szmyt · 3 maja 2020 o 12:54

Świetny artykuł, przyda się przy sprzedaży starego sprzętu 😉

    Łukasz Czernik · 3 maja 2020 o 15:56

    Dziękuję za pozostawienie komentarzu, cieszę się, że komuś ten artykuł się przydaje. 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.