Tonsil Altus na wielu forach i grupach facebook jest wiele wypowiedzi, opinii i recenzji o słabym brzmieniu altus 75, 110 i 140. Ta seria kolumn jest już kultowa, wiele osób uważa ją za coś wspaniałego a jeszcze większa liczba osób ich nienawidzi.

Gdzie były wykorzystywane?

Tonsil Altus drugiej serii były wykorzystywane, praktycznie wszędzie od domów kultury, świetlicach, szkołach, mniejszych dyskotekach i w wielu innych miejscach. Mnóstwo egzemplarzy pojechało na eksport, można je znaleźć po dziś dzień na aukcjach czy portalach ogłoszeniowych.

Co cechuję tą serie ?

Serię Tonsil Altus cechuję samo wykonanie, bardzo ładnie prezentują się aluminiowe obramowania wokół głośników w kolorze czarno srebrnym, wielu osobom podoba się taki wygląd. Charakterystyczne brzmienie, bass wysoko zestrojony oraz przeraźliwe wysokie tony, przy dużej efektywności i dłuższym słuchaniu męczą uszy.

Do czego przeznaczone były Tonsil Altus?

Altus miały swoją premierę mniej więcej w roku 1983, mam taki egzemplarz altus 75 z tego roku. W latach osiemdziesiątych królowała muzyka typu disco, a wysoko zestrojone altusy nadawały się do tego idealnie, gdzie basy i wysokich tonów było aż nadto. Niektórzy stosują dzisiaj altusy do słuchania rock, metalu, panku, i wszelkiej muzyki odłamu rocka, dla mniej wymagającego słuchacza, nadają się jeszcze jako tako.

Kategorie: TONSIL