Często zastanawiałeś się podczas regeneracji, wymiany układu drgającego w głośniku, jak wygląda czyszczenie szczeliny magnetycznej głośnika? Zapomniałeś o zaklejeniu szczeliny podczas naprawy? Nie wiesz jak domowym sposobem, można to wykonać? Pośpiech lub zakres innych obowiązków sprawił, że coś wleciało do szczeliny? Zapraszam wszystkich przeglądających do zapoznania się tym artykułem, gdzie pokażę przykłady, jak czyścić szczelinę magnetyczną głośnika robiąc to w zaciszu domowym.

W głośniku przy wymianie całego układu drgającego można spotkać się ze wpadnięciem do szczeliny magnetycznej, resztki zawieszenia górnego, opiłek metalu czy też innych śmieci, powodujących ocieranie się cewki w środku o inne ciała obce. Przy ruchu cewki wytwarza się wtedy dość charakterystyczny odgłos chrobotania. Porównać go można do szurania kawałków desek z drewna. Przedstawię i opiszę proste metody, jak można wyczyścić szczelinę bez rozbierania całego głośnika.

Co będzie nam potrzebne?

Przy remontach w domu, potrzebujemy bardzo przydatnej rzeczy, jakim jest taśma malarska z papieru, przydaję się do zabezpieczenia przed ubrudzeniem mniejszych rzeczy. Często zostaje po remoncie, jeśli nie dawno została kupiona. Z powodzeniem można ją wykorzystać do czyszczenia szczeliny magnetycznej w głośniku. Inną rzeczą są karteczki samoprzylepnym, przydają się do zapisywania różnych rzeczy dla zapominalskich. Wiele osób przypomina, zapisuję i nakleja na lodówkę o ważnych rzeczach. Dobrym sposobem na oczyszczenie szczeliny magnetycznej w głośniku, będzie wykorzystanie kompresora. Przy mocnym strumienia powietrza, różne paprochy wylecą z hukiem ze szczeliny magnetycznej głośnika. Kompresor o mocnym nadmuchu powietrza posiadają osoby mieszkające najczęściej w domach jednorodzinnych. A dla bardziej dociekliwych i posiadających kompresor z wysokim ciśnieniem, można najpierw wyczyścić kompresorowi poprawić taśmą malarską lub karteczkami.

Tonsil GDN 20/50 pochodzący z kolumn głośnikowych Tonsil New mildton 80, czyszczenie szczeliny magnetycznej za pomocą taśmy malarskiej – czyszczenie szczeliny magnetycznej głośnika

Sposób na czyszczenie szczeliny magnetycznej głośnika – omówienie

Mając już odklejony cały układ drgający, należy przygotować kawałek taśmy lub karteczkę. Wkładamy do szczeliny magnetycznej głośnika taśmy, stroną klejącą obróconą do środka kosza głośnika. Należy pamiętać, aby dookoła przejechać taśmą. Czynność tę należy powtórzyć pięć razy i nową taśmą lub karteczką wykonać czyszczenie pięć razy. A jak mamy ciągle brud, powtarzamy, aż wszystko będzie czyste. Należy pamiętać o drugiej stronie oddalonej od środka, wszystko należy powtórzyć jak w tekście powyżej. Po wyczyszczeniu szczeliny magnetycznej głośnika należy przystąpić do klejenia całego układu drgającego.

Znalazłeś stary głośnik? Dam mu drugie życie! KLIKNIJ kontakt!